STORY TIME: Minust ei saa vist ikka botaanikutHei.
Minu eelmis story time postitust saate lugeda SIIT, räägin kuidas ma jyskist hambaharjad varastasin- miks ja mis edasi sai? seda lugege juba ise! :)

Sellel ajal, kui kevadel läksid ilmad aina soojemaks ja kõik chillisid sõpradega väljas, unistasin mina hoopis mingist kindlast hobist. Muidugi on blogimine ka mu kindel hobi, aga ma tahtsin veel ja midagi teistsugust, mis ei oleks seotud arvuti ega üldse internetiga.

Kuna oli kevadine aeg ning kõik hakkasid istutama ja külvama, siis tuli ka minul esimest korda elus suur tahtmine ise midagi otsast lõpuni kasvatada. Ma valisin välja 4 erinevat taime ning panin kõik kasvama. Kõiki oli palju, ning mõnda isegi liiga palju. Esimesed 1,5 nädalat ei näinud ma mitte mingit muutust. Mõtlesin, et äkki kastan ma üle või kastan hoopis liiga vähe (Kastsin selle sprei pudeliga ja siis kui muld oli kuiv).

Kui esimesed rohelised "pead" paistsid, siis olin ma kirjeldamatult õnnelik. Mul oli tõesti nii hea meel ja ma sain veel rohkem motivatsiooni. Kõik kasvasid väga kiiresti. Üks hetk mulle tundus, et see karp võtab mu toas nii palju ruumi ja ma viisin need koridori.. ja sinna nad ka jäid.. Muidugi mu emps kastis neid vahel ja ma ka, aga tuhin oli mööda läinud ning neid "arengu" pilte ma rohkem teha ei viitsinud.

Nüüd on muidugi mõned sealt maha istutatud, aga paljusid ei saanud enam istutada, sest nad olid nii niidiks kasvand. Ma ei tea, kas nendest mida veel istutada sai, tuleb midagi välja, eks seda varsti näha ole.

Siis kui need nägid veel normaalsed välja.

Siis umbes samal ajal tuli mul idee hakata kaktuseid koguma. Ma olen terve elu tahtnud midagi koguda ning siis see tundus hiilgav idee. Mul oli varasemalt juba 2 kakstust olemas ning kui me Lätis käisime, siis seal olid imelised kaktused ning muidugi et minu sugune lollike neid kindlasti ostaks, siis oli neile peale kleebitud PABERIST õied!!! Kas see on aus? 

Igatahes ostsin kolm tükki, hinnad olid neil väga odavad ning kodus avastades, et õied pole päris, ei olnud raha vaja õnneks taga nutta. Otsustasin siiski need paberist õied sinna peale jätta, sest nad nägid nii hulga paremad välja.

Siis hakkasin otsima igast ideid kuidas teha mingit "kaktuse nurka" või midagi sellist, mis oleks hästi ilus ja et neid kaktustel ongi täiesti oma nurgake. Leiutasin igasuguseid asju, aga lõpuks vaatasin, et nad kõik mahuvad ideaalselt KAHE AKNA VAHELE! Nii ma panin need ilusti üksteise kõrvale ja juurde lisasin veel ühe kivi, mille eelmine suvi leidsin põllult (käisin ühes kohas tööl kive korjamas), mäekristalli ja kuukivi kaelakee. 

Kõik oli väga ilus ning paar päeva oli täitsa uhke tunne enda üle. Üks päev aga avastasin, et nad on kuidagi väga imelikult valged. Ma võtsin kohe nad sealt ära, ning kui ma neid kive puutusin, siis nad olid NII tulised, et ma reaalselt imestan, et midagi põlema ei läinud. Kastsin ruttu neid kaktuseid ning lootsin, et nad muutuvad roheliseks tagasi.

Nüüd on sellest möödas ikka mitu kuud, 2 kuud vähemalt, ning need kaktused, mis kõige hullemini põletada said, on ikka endised, või pigem isegi hullemad. SELLES postituses mul on üks kaktus pildil, mis isegi elas peaaegu üle selle, kõik teised olid alguses täpselt sama säravad, sama rohelised ja ilusad. Nüüd on nad sellised: 


Mida teha? Viskan ära? Kastan tihedamini? Kuivatan ära? Panen rohkem varjulisse kohta? Või panen sinna kus on rohkem päikest? Vasakpoolne on täiesti ära vajund ning tundub alt ka mäda ja hallitab (oli mu lemmik) ning ma arvan, et selle võib siis ära visata? Aga parempoolsel on veel rohelisi, mis nagu tahaks edasi kasvada. All on sellised ära kõrbenud, need valged on sellised hästi pehmed aga rohelised on sellised nagu ennem. Keegi, kes tead mis nüüd edasi, siis teie kommentaarid on oodatud!!!

Muidugi see ei ole veel kõik. Sünnipäevaks sain endale kaks samasugust potilille, ning ma olen jällegi tükk aega enda tuppa tahtnud päris lilli, mis õitseksid koguaeg. Nad olid väga ilusad, kuni nad hakkasid närbuma. Ma kardan, et asi oli kastmises. Algul kastsin üle ja siis pärast lasin täiesti ära kuivada. Ma mõtlesin, et äkki nad läksid "unne" natukeseks ajaks, aga emps ütles, et temal töö juures on see sama ikka väga ilus. SIIN postituses on näha, millised need lilled olid (keri lõpu poole).

Ühesõnaga, minust ei saa botaanikut. Kõige naljakam on see, et mul on kahe päeva pärast eksam bioloogias :D

Mida teha nende kaktustega edasi? Mida annab päästa? Kui annab, siis kaua võtab aega neil taastumine?

Hoidke end,
Kristyn! :)

Kommentaarid

Postita kommentaar